Gmina Gidle
piątek 14 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Bonifacy, Julita
BIP

Strona główna » Aktualności » Noc Świętojańska

Noc Świętojańska

wielkość tekstu:A | A | A

W miniony piątek (24 czerwca 2016r.) na Rynku w Pławnie odbyła się coroczna impreza . Były to obchody Nocy Świętojańskiej, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach pod patronatem Wójta Gminy Gidle. Z tej okazji przygotowane zostały liczne atrakcje. To wyjątkowe święto wody i ognia prowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach p. Violetta Ojrzyńska.  Imprezę rozpoczął spektakl „Sobótka” z Chojnic woj. zachodniopomorskie, który dostarczył widowni niezapomnianych przeżyć.  Kolejnym punktem był występ Teatru ENIGMA z Zawiercia, podczas którego mogliśmy być świadkami perfekcyjnego połączenia tańca z ogniem (FIRE-SHOW z elementami LIGHT-SHOW) .

Na zakończenie zgodnie ze staropolską tradycją sobótkowego obrzędu zaślubin żywiołów ognia i wody, wianki zostały puszczone z nurtem rzeki Warty okalającej miejsce dalszego biesiadowania przy ognisku, które wzbogacił występ Emilii Rokity – podopiecznej GOK w Gidlach.

czytano: 1478 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 27 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł
Noc Świętojańska
zdjęć w galerii: 95
przejdź do galerii

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

Gmina Gidle położona jest na północnym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w południowej ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Gidle Gmina Inwestycje Gminne Gospodarka dominikanie Akty prawne Władze Gminy Ekologia Urząd Gminy Projekty Unijne Samorząd dozynki
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.