Gmina Gidle
poniedziałek 10 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Antonina, Izydor
BIP

Strona główna » Aktualności » Koncert Piotra Szczepanika w Gidlach

Koncert Piotra Szczepanika w Gidlach

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 17 czerwca br. mieszkańcy naszej gminy mogli wysłuchać wyjątkowego koncertu, który odbył się w Domu Weselnym Lewiatan w Gidlach. Jako pierwsza zaśpiewała Marysia Markiewicz, niezwykle utalentowana mieszkanka Gidel, odnosząca kolejne wokalne sukcesy. W głównej części piątkowego wieczoru  wystąpił Piotr Szczepanik – artysta polskiej sceny muzycznej, którego korzenie rodzinne wyrastają z naszej miejscowości. Wykonał swoje największe przeboje z lat 60. m.in.: „Żółte kalendarze”, „Kochać”, czy „Goniąc kormorany”… Publiczność mogła wysłuchać także nieznanych utworów poetyckich i patriotycznych z repertuaru artysty.

Atmosfera i klimat koncertu był czymś niepowtarzalnym. I starsi i młodsi doskonale bawili się przy wykonywanych utworach, czego dowodem były liczne brawa poprzedzone wspólnym śpiewaniem. Po koncercie pan Piotr Szczepanik był gościem państwa Anny i Marcina Grduszaków w dworze w Cielętnikach. Tutaj, podczas uroczystej kolacji, spotkał się z rodziną. Następnego dnia muzyk zwiedził gidelskie kościoły.

Ksiądz proboszcz Czesław Kieras opowiedział o historii parafii i oprowadził przybyłych po kościele  parafialnym pw. NMP Bolesnej oraz po modrzewiowym kościele pw. Św. Marii Magdaleny. Następnie pan Szczepanik udał się do sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, gdzie o. Grzegorz przybliżył gościom historię kościelnych zabytków.  Po wszystkim nasz gość powiedział, że jest wzruszony serdecznością, z jaką został przyjęty. Obiecał też, że będzie wracał w te strony…


Dokładniejsze informacje na temat Piotra Szczepanika w załącznikach poniżej.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 3886 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 24 czerwca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Gidle dominikanie Ekologia Samorząd Akty prawne Powiat Radomszczański Gospodarka Gmina Inwestycje Gminne dozynki Urząd Gminy Władze Gminy
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.