Gmina Gidle
środa 12 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Dominik, Pankracy
BIP

Strona główna » Aktualności » Noc Świętojańska za nami...

Noc Świętojańska za nami...

wielkość tekstu:A | A | A

W ubiegły piątek tj. 23 czerwca 2017r.  na Rynku w Pławnie odbyła się wyjątkowa impreza . Były to obchody Nocy Świętojańskiej, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach pod patronatem Wójta Gminy Gidle. Impreza współfinansowana została ze środków pozyskanych od Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski.  Z tej okazji przygotowane zostały liczne atrakcje. To wyjątkowe święto wody i ognia prowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach p. Violetta Ojrzyńska.  Imprezę rozpoczęły warsztaty  tradycyjnego wyplatania wianków pokazujące umiejętności mieszkanek naszej Gminy. Kolejnym punktem był pokaz tańców regionalnych z całej Polski w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Następnie młodzi artyści  zaprezentowali swoje talenty zarówno w dziedzinie wokalnej jak i tanecznej. Po przemarszu korowodu nad rzekę Wartę obejrzeliśmy spektakl widowiska „Nocy Świętojańskiej” w wykonaniu zespołu „Łany”, podczas którego na zakończenie zgodnie ze staropolską tradycją sobótkowego obrzędu zaślubin żywiołów ognia i wody, wianki zostały puszczone z nurtem rzeki Warty ( w połączeniu ze wspaniałym pokazem fajerwerków) okalającej miejsce dalszego biesiadowania przy ognisku.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 1911 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 26 czerwca 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Urząd Gminy Projekty Unijne Powiat Radomszczański Inwestycje Gminne Władze Gminy Ekologia dominikanie Gidle Samorząd Akty prawne Gospodarka Gmina
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.