Gmina Gidle
czwartek 6 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Filip, Judyta
BIP

Strona główna » Aktualności » Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów ...

Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest

wielkość tekstu:A | A | A

Wójt Gminy Gidle informuje, że osoby planujące w bieżącym roku wymianę pokrycia dachowego lub elewacji zawierającej azbest, mogą składać w terminie do 31 marca 2017 r. wnioski do Urzędu Gminy  w Gidlach o sfinansowanie usunięcia (transport oraz unieszkodliwienie) odpadów zawierających azbest.

Po zebraniu wniosków od mieszkańców gminy i zbilansowaniu zakresu prac na rok 2017 zostanie sporządzony wniosek o dotację do WFOŚiGW w Łodzi.

Po pozytywnej ocenie wniosku przez WFOŚiGW zostanie wybrana firma, która dokona odbioru, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.

Osoby występujące z wnioskiem zobowiązani są do dostarczenia do UG w Gidlach kserokopii potwierdzonej przez Starostwo Powiatowe w Radomsku, zgłoszenia robót budowlanych polegających na demontażu pokrycia dachu z płyt azbestowo – cementowych  -  warunek konieczny do uzyskania dotacji z WFOŚiGW.

Kwota dofinansowania w formie dotacji wynosi do 80% kosztów kwalifikowalnych zadania.

Za koszty kwalifikowalne zadania WFOŚiGW uznaje koszty: zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania materiałów zawierających azbest.

W kosztach całkowitych zadania nie uznaje się kosztów wykonania nowego pokrycia dachowego oraz kosztów związanych z demontażem starej konstrukcji dachu.

Realizacja zadania objętego wnioskiem nie może trwać dłużej niż do dnia 30.09.2017r.

W przypadku negatywnego przyjęcia wniosku i nieprzyznania dotacji na w/w cel przez WFOŚiGW zadanie nie będzie zrealizowane, wszyscy objęci wnioskiem o dofinansowanie zostaną powiadomieni.

Pliki do pobrania:

  1. Wniosek
  2. Oświadczenie

czytano: 1278 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 09 lutego 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Ekologia Urząd Gminy Powiat Radomszczański dominikanie Samorząd Inwestycje Gminne Projekty Unijne Gidle Gospodarka Gmina dozynki Władze Gminy
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.