Gmina Gidle
środa 12 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Dominik, Pankracy
BIP

Strona główna » Aktualności » Apel Wojewody Łódzkiego

Apel Wojewody Łódzkiego

wielkość tekstu:A | A | A

Apel Wojewody Łódzkiego w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym 2016/2017 (14 listopada 2016r.)
 
 
Szanowni Państwo,

sezon zimowy to niezwykle ciężki okres dla osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. W tym czasie los osób będących w trudnej sytuacji życiowej nie powinien pozostać nikomu obojętny. Potrzebujący nie tylko powinni otrzymać pomoc w formie schronienia, posiłku oraz niezbędnego ubrania, ale również wsparcie w dotarciu do odpowiednich instytucji pomocy społecznej.

Dlatego też zwracam się do Państwa z apelem o podejmowanie działań zmierzających do rozwiązywania krytycznych sytuacji oraz sygnalizowanie właściwym instytucjom przypadków występowania zagrożeń dla życia i zdrowia. Moim zdaniem, szczególną uwagę należy zwrócić na obszary peryferyjne miast i wsi. W czasie szczególnie niskich temperatur wskazane byłoby dotrzeć do miejsc przebywania osób zagrożonych skutkami zimy, zwłaszcza na terenach ogródków działkowych, pustostanów, dworców komunikacji kolejowej i autobusowej oraz na terenach przyległych do mostów i wiaduktów.

Kompleksowość podejścia do problemów osób potrzebujących pomocy w czasie tegorocznej zimy, wymaga ścisłego współdziałania placówek pomocy społecznej, medycznych, oświatowych, policji, straży miejskiej i gminnej oraz organizacji pozarządowych jako partnerów, których świadczone usługi stanowią znaczące uzupełnienie zadań realizowanych przez publiczne podmioty polityki społecznej.

Chciałbym wyrazić nadzieję, że wspólne działania jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, służb porządkowych oraz organizacji pozarządowych, a także indywidualna wrażliwość Wszystkich Państwa pozwoli wesprzeć w czasie tegorocznej zimy osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością.

Z poważaniem
WOJEWODA ŁÓDZKI

Zbigniew Rau

czytano: 965 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 15 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

Gmina Gidle położona jest na północnym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w południowej ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Władze Gminy Ekologia Projekty Unijne Gospodarka Inwestycje Gminne dozynki Gidle Urząd Gminy Powiat Radomszczański Samorząd Akty prawne Gmina
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.