Gmina Gidle
poniedziałek 10 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Antonina, Izydor
BIP

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 11 listopada 2016r. w Gidlach uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez księdza proboszcza Czesława Kierasa w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach. Po nabożeństwie przemaszerowano, w asyście Orkiestry Dętej z Gidel oraz przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, pod obelisk upamiętniający 70 rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie delegacje Urzędu, Rady Gminy, Zarządu Gminnego PSL, Związku Emerytów i Rencistów z Pławna, wszystkich szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, złożyły wiązanki kwiatów. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach przedstawili okoliczności, w jakich doszło do oswobodzenia naszego kraju w 1918 roku. Patriotyczne pieśni mogliśmy usłyszeć w wykonaniu solistów GOK w Gidlach Katarzyny Mariankowskiej, Barbary Moroń oraz Emilii Rokity.. Na zakończenie uroczystości, przed koncertem Orkiestry Dętej z Gidel, głos zabrał Wójt Gminy p. Janusz Pachulski mówiąc, że dzień 11 listopada jest szczególnym dniem, to dzień w którym po 123 latach niewoli pod zaborami w 1918r. Polska odzyskała niepodległość i na nowo zadomowiła się w świadomości ludzi. Udział w takich  uroczystościach jest przejawem patriotyzmu, za który na koniec swojego wystąpienia  Wójt Janusz Pachulski podziękował wszystkim obecnym.Całość uroczystości prowadzona była przez p. Martę Szczepańską.

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1861 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 14 listopada 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Samorząd Gmina Powiat Radomszczański Inwestycje Gminne Akty prawne Gospodarka Gidle Projekty Unijne Urząd Gminy dozynki Ekologia Władze Gminy
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.