Gmina Gidle
poniedziałek 10 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Antonina, Izydor
BIP

Strona główna » Aktualności » Prace inwestycyjne w Gminie Gidle

Prace inwestycyjne w Gminie Gidle

wielkość tekstu:A | A | A

W trakcie realizacji są roboty budowlane polegające na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i przepompownią ścieków w miejscowości Gidle – ulica Kartuzka za Kanałem Lodowym w kierunku Stęszów i Skrzypiec. Prace wykonuje firma „HYDROMEX PLUS” z Częstochowy. Umowny koszt wykonania inwestycji wynosi brutto 675.327,69zł. Na chwilę obecną wykonano wszystkie przykanaliki w ilości 28 szt. oraz sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej. W trakcie wykonywania jest odcinek kanału tłocznego pomiędzy zaprojektowaną przepompownią ścieków, a przepompownią już istniejącą (przy Kanale Lodowym). W trakcie wykonywania kanału sanitarnego grawitacyjnego pomiędzy kościołem parafialnym, a przepompownią  ścieków (odcinek ok. 200mb), zaszła konieczność przeprojektowania tego odcinka, z uwagi na bardzo silny napływ wód do wykopów i brak możliwości ich odwodnienia metodami konwencjonalnymi. Wykonano dodatkowo dwie studnie depresyjne przy przepompowni ścieków, aby w ogóle możliwe było posadowienie zbiornika przepompowni. Dalsze prace polegały będą na zaprojektowaniu dodatkowej przepompowni ścieków (tłoczącej ścieki z kierunku Stęszów) i odcinka kanału tłocznego o długości ok. 40mb. Ponadto zmieniono głębokość posadowienia kanału grawitacyjnego (ok. 90mb) oraz zrezygnowano z wykonania kanału grawitacyjnego na odcinku ok. 140mb. W związku z wyżej wymienionymi robotami zamiennymi wydłużeniu ulegnie czas zakończenia inwestycji pierwotnie przewidziany na 30.10.2015r. Zakończenie inwestycji możliwe będzie po wykonaniu projektu zamiennego i uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Ostateczny termin zakończenia robót przewidziano najpóźniej do 30.04.2016r. Na powyższe zamówienia Gmina uzyskała dofinansowanie w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na kwotę 196.224,00zł.

Kolejnymi pracami wykonywanymi w Gminie Gidle są remonty następujących odcinków dróg:

- Borowa - Kocelne Niwy; przebudowa drogi na odcinku 689 mb polegająca na uzupełnieniu podbudowy i ułożeniu nawierzchni metodą dwukrotnego powierzchniowego utrwalania oraz wykonanie obustronnych poboczy. Prace wykonuje firma DROMOST z Lipia za kwotę 179.444,72 zł. Termin wykonania do dnia 20.11.2015 r.

- Wygoda-Ojrzeń ; przebudowa drogi na odcinku 1126 mb polegająca na wzmocnieniu podbudowy i wykonaniu nawierzchni asfaltowej o grubości: warstwa wiążąca 4 cm, warstwa jezdna 3 cm oraz utrwalenie destruktem obustronnych poboczy. Prace wykonuje firma BUD-MET z Truskolasów za kwotę 218.610,89 zł brutto z terminem realizacji do dn. 10.11.2015 r.

 

czytano: 1893 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 03 listopada 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Gidle Projekty Unijne Inwestycje Gminne Urząd Gminy Akty prawne Samorząd Gospodarka Władze Gminy dominikanie Ekologia Gmina Powiat Radomszczański
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.