Gmina Gidle
czwartek 6 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Filip, Judyta
BIP

Strona główna » Aktualności » Informacja dotycząca realizacji Karty Dużej ...

Informacja dotycząca realizacji Karty Dużej Rodziny

wielkość tekstu:A | A | A

Informacja dotycząca realizacji Karty Dużej Rodziny

 
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny (KDR), czyli rządowy program wsparcia, skierowana jest do rodzin wielodzietnych, takich w których wychowuje się co najmniej trójkę dzieci. Karta przysługuje każdej rodzinie wielodzietnej, niezależnie od uzyskiwanych przez nią dochodów.
 
KDR jest to system zniżek dla rodzin, zarówno w instytucjach publicznych, jak i na usługi oferowane przez podmioty prywatne. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Wykaz uprawnień przysługujących na podstawie programu zamieszczony zostanie na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego.
 
Kto może korzystać z Karty?
Z Karty korzystać mogą członkowie rodziny wielodzietnej - rodzice i ich dzieci.
Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
1.       w wieku do ukończenia 18. roku życia;
2.       w wieku do ukończenia 25. roku życia – w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej;
3.       bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
Karta jest dokumentem imiennym, wydawanym każdemu członkowi rodziny, jednak wystarczy złożyć jeden wniosek, w którym będziemy ubiegać się o wydanie kart dla całej rodziny. Uzyskanie karty nie wiąże się z koniecznością poniesienia żadnych opłat.
Jakie dokumenty należy okazać przy składaniu wniosku?
Przy składaniu wniosku o przyznanie Karty, należy okazać oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających uprawnienie do przyznania Karty, w szczególności:
  1. w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica – dokument potwierdzający tożsamość;
  2. w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
  3. w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
  4. w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;
  5. w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka – postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka
  6.  Mieszkańcy gminy Gidle mogą składać wnioski o wydanie Karty od 16 czerwca 2014 r. w Urzędzie Gminy w Gidlach ul. Pławińska 22, pok. nr 9. Informacje udzielane są pod numerem tel. 34 3272-027 wew. 209.
  7.  

czytano: 2184 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 17 czerwca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Władze Gminy Gidle dominikanie Projekty Unijne Urząd Gminy Inwestycje Gminne Gmina Ekologia Gospodarka dozynki Powiat Radomszczański Akty prawne
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.