Gmina Gidle
środa 12 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Dominik, Pankracy
BIP

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

wielkość tekstu:A | A | A

Jak co roku mieszkańcy naszej gminy obchodzili Święto Konstytucji 3 Maja w Pławnie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Św. Biskupa Stanisława Męczennika w Pławnie. Po nabożeństwie Orkiestra Dęta z Pławna poprowadziła pochód pod pomnik na pławiński rynek, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Wiązanki składali: Radny Powiatu Radomszczańskiego -Włodzimierz Leszczyński, Wójt Gminy Gidle – Krystyna Kubasiak, Rada Gminy Gidle, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Pławna, Zarząd Gminny PSL, delegacje szkół z Gidel, Pławna i Ciężkowice jak również przedszkoli z Gidel i Pławna.
Pomimo niesprzyjającej aury mieszkańcy wysłuchali okolicznościowego przemówienia Pani Wójt, która przypomniała wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz na ręce Prezesa Gminnego OSP Dariusza Wojciechowskiego złożyła życzenia wszystkim strażakom z okazji nadchodzącego ich święta.
Dziękując wszystkim za tak liczne przybycie zaprosiła uczestników na montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Pławna, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Pławnie
\"\"

 

Na fotorelację zapraszamy do naszej Galerii

 

czytano: 2578 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 05 maja 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Projekty Unijne Urząd Gminy Gmina Gidle Władze Gminy Akty prawne Powiat Radomszczański Samorząd Gospodarka Ekologia Inwestycje Gminne dozynki
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.