Gmina Gidle
piątek 14 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Bonifacy, Julita
BIP

Strona główna » Aktualności » Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 3 maja br w Pławnie odbyły się uroczystości poświęcone 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Biskupa Stanisława Męczennika w Pławnie. Po nabożeństwie, barwnym korowodem, w asyście orkiestry Dętej z Pławna przemaszerowano pod pomnik na pławieński rynek, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Wiązanki składali: Radny Powiatu Radomszczańskiego -Włodzimierz Leszczyński, Wójt Gminy Gidle – Krystyna Kubasiak, Rada Gminy Gidle, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Pławna, Zarząd Gminny PSL, delegacje szkół z Gidel, Pławna i Ciężkowice jak również przedszkoli z Gidel i Pławna.
Z okazji majowego święta głos zabrała Wójt Gminy – Krystyna Kubasiak, która przypomniała historyczne chwile sprzed 222 lat oraz złożyła życzenia wszystkim strażakom z okazji nadchodzącego ich święta. Dziękując wszystkim za tak liczne przybycie zaprosiła uczestników na montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Pławna oraz koncert Orkiestry Dętej z Pławna.
Na fotorelację zapraszamy do naszej Galerii

czytano: 2940 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 04 maja 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

Gmina Gidle położona jest na północnym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w południowej ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Inwestycje Gminne Urząd Gminy Władze Gminy Akty prawne Gospodarka Powiat Radomszczański Samorząd Ekologia Gmina Projekty Unijne dominikanie Gidle
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.