Gmina Gidle
wtorek 11 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Iga, Mira
BIP

Strona główna » Aktualności » Rewolucja śmieciowa w gminach

Rewolucja śmieciowa w gminach

wielkość tekstu:A | A | A

REWOLUCJA ŚMIECIOWA – ZMIANY W PRZEPISACH O UTRZYMANIU CZYSTOŚCI I PORZĄDKU W GMINACH

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zawiadamia się mieszkańców Gminy Gidle o konieczności rozwiązania umowy na odbiór odpadów z dotychczasowym wykonawcą do 30 czerwca 2013r.

Obecnie właściciele nieruchomości sami zawierają umowy na odbiór odpadów i rozliczają się finansowo z podmiotami świadczącymi tę usługę.

Od 1 lipca 2013r. obowiązek właścicieli nieruchomości w zakresie zapewnienia odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przejmie Gmina.
To Gmina podpiszę umowę z przedsiębiorcą wyłonionym w drodze przetargu, na odbiór odpadów i będzie za te usługę płacić pieniędzmi pozyskanymi z opłat wnoszonych przez mieszkańców.
Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej będzie naliczał samodzielnie i przedstawiał w formie deklaracji, w oparciu o liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz miesięczną stawkę uchwaloną przez Radę Gminy.
 
Wysokość stawek opłaty na rok 2013 uchwalonych przez Radę Gminy uzależniona jest od tego czy odpady będą zbierane w sposób selektywny, czy też nie i wynoszą:
6,00 zł/osobę/miesiąc – przy selektywnej zbiórce
10,00 zł/osobę/miesiąc – bez selektywnej zbiórki 
 
Decyzje o rodzaju prowadzonej zbiórki odpadów na terenie nieruchomości podejmuje właściciel nieruchomości poprzez zaznaczenie odpowiedniej pozycji w formularzu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Deklaracje w sprawie wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych należy złożyć do Urzędu Gminy do 31 marca 2013r.

Wzór deklaracji dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Gidle w załączniku do Uchwały nr XXVI/133/12 Rady Gminy w Gidlach z dnia 18 grudnia 2012r. 

Wzór deklaracji w sprawie wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych (doc)

Oświadczenie o zamieszkaniu na nieruchomości (doc)

czytano: 3090 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 21 lutego 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Gidle Akty prawne Powiat Radomszczański Gmina Ekologia Władze Gminy dominikanie Gospodarka dozynki Inwestycje Gminne Projekty Unijne Samorząd
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.