Gmina Gidle
piątek 14 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Bonifacy, Julita
BIP

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ SOŁTYSA

DZIEŃ SOŁTYSA

wielkość tekstu:A | A | A

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z racji tego Święta dn. 09 marca br. w Sali Obrad w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział sołtysi z terenu naszej gminy, a także przedstawiciele Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z oddziału w Piotrkowie Trybunalskim, PZDR w Radomsku – Kierownik Tomasz Kaczmarek, Główny Specjalista Czesław Barański oraz Główny Specjalista Krzysztof Horoszkiewicz z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Łodzi.
Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Gidle p. Janusz Pachulski wraz z Przewodniczącą Rady Gminy p. Grażyną Ostojską oraz z p. Sekretarz – Urszulą Borowik kierując życzenia i słowa uznania dla lokalnych sołtysów. Kolejno Gospodarzom i Opiekunom Wsi zostały wręczone „Poradniki Radnego i Sołtysa na rok 2018” razem z podziękowaniami za współpracę, za zaangażowanie na rzecz rozwoju oraz poprawy jakości życia całej społeczności jak również za trud i wysiłek w sprawowaniu funkcji sołtysa.
Czas umilił występ artystyczny najmłodszych podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, tj. Marcela Burdy oraz Amelii Grabarczyk.
Dla zaproszonych gości został zorganizowany słodki poczęstunek.

czytano: 532 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 15 marca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Powiat Radomszczański Ekologia Gmina Władze Gminy Akty prawne Gospodarka Gidle Inwestycje Gminne dominikanie Samorząd Urząd Gminy dozynki
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.