Gmina Gidle
wtorek 11 maja 2021 r., imieniny obchodzą: Iga, Mira
BIP

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę 11 listopada 2017r. w Gidlach uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez księdza proboszcza Czesława Kierasa w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach. Po nabożeństwie, w asyście Orkiestry Dętej z Gidel oraz przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy przemaszerowano  pod obelisk upamiętniający 70 rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie delegacje Urzędu, Rady Gminy, Zarządu Gminnego PSL, Związku Emerytów i Rencistów z Pławna, wszystkich szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, złożyły wiązanki kwiatów. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach przedstawili okoliczności, w jakich doszło do oswobodzenia naszego kraju w 1918 roku. Patriotyczne pieśni mogliśmy usłyszeć w wykonaniu solistów GOK w Gidlach Zuzanny Cudak i Laury Grabarczyk. Na zakończenie uroczystości, przed koncertem Orkiestry Dętej z Gidel, głos zabrał Wójt Gminy p. Janusz Pachulski mówiąc, że dzień 11 listopada jest szczególnym dniem, to dzień w którym po 123 latach niewoli pod zaborami w 1918r. Polska odzyskała niepodległość, a udział w takich uroczystościach jest przejawem patriotyzmu, za który na koniec swojego wystąpienia  Wójt podziękował wszystkim obecnym. Całość uroczystości prowadzona była przez p. Violettę Ojrzyńską.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 1506 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 13 listopada 2017 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

dominikanie Powiat Radomszczański Inwestycje Gminne Gospodarka Władze Gminy Urząd Gminy Gidle Ekologia Samorząd Akty prawne Gmina Projekty Unijne
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.