Gmina Gidle
niedziela 17 stycznia 2021 r., imieniny obchodzą: Antoniego, Jana
BIP

Strona główna » Aktualności » Dzień Kobiet w Gminie Gidle

Dzień Kobiet w Gminie Gidle

wielkość tekstu:A | A | A

Dzień Kobiet dla Pań z naszej gminy na długo pozostanie w pamięci. W dniu 12 marca 2016r. w godzinach porannych miały one możliwość wykonania nieodpłatnych badań diagnostycznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gidlach  takich jak: morfologia krwi, badanie moczu,  badanie poziomu cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia. Natomiast w godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej  Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach  odbyła się druga część świętowania Dnia Kobiet. Okolicznościowe słowo wygłosił Wójt Gminy Gidle p. Janusz Pachulski składając wszystkim Paniom życzenia. Panie miały możliwość wysłuchania piosenek w wykonaniu solistek z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach. Następnie odbyła się prelekcja lekarzy specjalistów ginekologii i położnictwa ze Szpitala Powiatowego w Radomsku  dr  Jolanty Szczepaniak - Błady i dr Mirosława Kempy nt. „Profilaktyki zdrowia u kobiet w różnym wieku”.  Po wystąpieniu lekarzy głos zabrała mieszkanka naszej gminy p. Wioletta Małolepsza, która opowiedziała o swoich zmaganiach z ciężką chorobą. Przekazała wszystkim ogromną dawkę pozytywnej energii zachęcając jednocześnie do wykonywania profilaktycznych badań.

W kolejnym punkcie programu Orkiestra Dęta z Gidel obdarowała Panie muzycznym upominkiem, wykonując wspaniały koncert, który przy filiżance kawy i słodkiego poczęstunku wprowadził Panie w świąteczny nastrój. Wszystkie Panie otrzymały symbolicznego żółtego tulipana, za którego dziękowały serdecznym uśmiechem.

Inicjatorką tego wydarzenia była dr Anna Deryng-Dziuk.

Organizowanie tego typu uroczystości jest wspaniałą okazją na oderwanie się od codziennych zajęć i spędzenie miłego wieczoru.

czytano: 1872 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 14 marca 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

Gmina Gidle położona jest na północnym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w południowej ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

dozynki Akty prawne Gidle Powiat Radomszczański Ekologia Inwestycje Gminne Samorząd Gmina Projekty Unijne Gospodarka Władze Gminy Urząd Gminy
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.