Gmina Gidle
poniedziałek 18 stycznia 2021 r., imieniny obchodzą: Małgorzaty, Piotra
BIP

Strona główna » Aktualności » Ambasador Izraela w Gidlach

Ambasador Izraela w Gidlach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 15 lipca 2015r w ramach wizyty po ziemi piotrkowskiej Gminę Gidle na zaproszenie V-ce Marszałek Sejmu Elżbiety Radziszewskiej , odwiedziła Ambasador Izraela Anna Azari. Panie, wraz z towarzyszącymi osobami odwiedziły: Piotrków Trybunalski, Rozprzę, Radomsko, Przedbórz oraz przy zaangażowaniu Ewy Kozłowskiej rozszerzono program wizyty  o Pławno i Gidle. Wójt Gminy Gidle Janusz Pachulski poprowadził delegację z Radomska do Pławna. Na kirkucie delegacja została przywitana przez przedstawicieli Rady Gminy Gidle na czele z przewodniczącą Grażyną Ostojską. Po zwiedzaniu cmentarza na tablicy pamiątkowej złożono symboliczne kwiaty. Następnie wszyscy udali się pod obelisk w Gidlach, prawdopodobnie pierwszy w Polsce na którym w roku 1988 „przywrócono orłu koronę”. Na zakończenie  wszyscy goście zostali zaproszeni na pyszne lody do naszej kawarni. Spacer w kierunku Bazyliki zapoczątkował kolejny punkt programu, wcześniej nieplanowany, gdzie zwiedzanie rozpoczęło się od kaplicy Matki Boskiej Gidelskiej. Po opuszczeniu murów Świątyni goście, mamy nadzieję, że zadowoleni z wizyty, udali się do Przedborza.

czytano: 1913 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 16 lipca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Inwestycje Gminne dozynki Samorząd Gidle dominikanie Gmina Powiat Radomszczański Projekty Unijne Gospodarka Urząd Gminy Władze Gminy Ekologia
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.