Gmina Gidle
niedziela 17 stycznia 2021 r., imieniny obchodzą: Antoniego, Jana
BIP

Strona główna » Aktualności » Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

wielkość tekstu:A | A | A

Święto Niepodległości

 

W niedzielę 11 listopada br w Gidlach uroczyście obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach, celebrowaną w intencji Ojczyzny przez Proboszcza gidelskiej parafii Ks. Czesława Kierasa i Ojca Marka Grzelczaka – Przeora OO Dominikanów. Po nabożeństwie przemaszerowano, w asyście Orkiestry Dętej z Gidel, pod obelisk upamiętniający 70 rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie delegacje Rady Gminy, Urzędu, Kombatantów, jednostek OSP, Zarządu Gminnego PSL, wszystkich szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, złożyły wiązanki kwiatów. Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach przedstawiła okoliczności, w jakich doszło do oswobodzenia naszego kraju w 1918 roku. Patriotyczne pieśni mogliśmy usłyszeć w wykonaniu laureatek IV Gminnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Marii Markiewicz i Adrianny Moroń. Na zakończenie uroczystości, przed koncertem Orkiestry Dętej z Gidel, głos zabrała Wójt Gminy – Krystyna Kubasiak dziękując mieszkańcom za liczne uczestnictwo w obchodach narodowego święta. Całość uroczystości prowadzona była przez Dyrektor GOK w Gidlach Violettę Ojrzyńską.

 

 

 

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

czytano: 2436 razy

źródło: gidle.pl

data dodania: 12 listopada 2012 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Gidle Samorząd Ekologia Projekty Unijne Gospodarka Inwestycje Gminne dozynki Gmina Urząd Gminy Władze Gminy dominikanie Akty prawne
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.